Predčasná ejakulácia je častým problémom, ktorý môže muža v posteli postihnúť. Počas života ju v priemere zaznamená až tretina mužov. Či už to má za následok moderná doba, priveľa stresu, zlá životospráva, prílišná citlivosť na sexuálne dráždenie, dlhšia sexuálna abstinencia alebo príliš sedavé zamestnanie, jedno je však isté – príliš skoré vyvrcholenie nepoteší ani muža, ani jeho partnerku.

Aj keď pravidelný sex znižuje riziko predčasnej ejakulácie, netreba sa spoliehať len na to. Viete teda, ako v prípade potreby oddialiť ejakuláciu? Existuje niekoľko metód, ako na to – v tomto článku nájdete tie najpoužívanejšie.

Ejakulácia

Začnime najprv pojmom ejakulácia, ktorá je prirodzenou súčasťou dosiahnutia orgazmu na základe sexuálnej stimulácie, najmä pohlavného údu. Proces ejakulácie je ovplyvnený činnosťou ciev, nervovej sústavy, hormónov a taktiež závisí od aktuálneho psychického rozpoloženia muža.

Možnosti kontroly ejakulácie a pohlavného styku súvisia aj so sexuálnymi skúsenosťami – oddialenie ejakulácie teda nemusí byť až taký veľký problém, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ak sa nejedná o predčasnú ejakuláciu z fyziologických dôvodov, kedy je nutný zásah odborníka, sú vaše šance na oddialenie ejakulácie veľmi dobré.

Predčasná ejakulácia

Je stav, ktorý spôsobí ejakuláciu skôr, ako by si muž prial. Muž nedokáže dostatočne ovládať výron svojho semena, ktorý nastane veľmi rýchlo, hneď po začiatku sexuálnej aktivity, niekedy ešte dokonca skôr, ako penis vnikne do vnútra pošvy partnerky.

Táto porucha spôsobuje frustráciu a vyhýbanie sa intímnym chvíľam s partnerkou, čo môže mať za následok narušenie vzťahov. Vplyv na to môžu mať vyššie menované dôvody, ale i genetika či choroby (skleróza multiplex, zápaly močových ciest a prostaty, hendikep ako skrátená uzdička a podobne).

Príčiny predčasnej ejakulácie

  • málo sexuálnych skúseností, je potrebné získavať ďalšie sexuálne skúsenosti
  • príliš málo uspokojenia, kedy nemáte styk dlhšiu dobu, stúpa u vás nahromadená sexuálna energia a vyšší sexuálny apetít, čoho následkom je príliš skorá ejakulácia
  • vysoká hladina testosterónu. Ak je ho v tele vysoké množstvo, spôsobuje to zvýšenie libida do nezdravých hraníc.
  • Fyziologické defekty a vady ako krátka uzdička, vývinové vady a iné defekty, ovplyvňujúce úd či pohlavnú sústavu,
  • ochorenia nervovej a pohlavnej sústavy, poruchy nervov a centrálnej nervovej sústavy. Príčinou môžu byť aj zápalové ochorenia, ako napríklad zápal močových ciest.
  • Stres, nervozita, depresie, úzkosť.

Muži majú v snahe o oddialenie ejakulácie tieto najčastejšie problémy:

  • príliš vysoké libido (sexuálny apetít), ktorý môže u niektorých mužov byť tak vysoký, že nie je možné ho kontrolovať a to súvisí aj s predčasnou ejakuláciou,
  • chronická predčasná ejakulácia – medicínska diagnóza a sexuálna porucha s fyziologickými aj psychologickými príčinami,
  • vysoká vzrušivosť na sexuálne podnety – stačí nepatrný sexuálny stimul a už sa dostaví erekcia – je pravdepodobné, že budete mať problém aj s rýchlou ejakuláciou.

Ako oddialiť ejakuláciu

Vždy majte na pamäti základné pravidlo, že riešenie problému by malo byť čo najprirodzenejšie a s čo najviac dlhodobým účinkom.

Pravidelný pohlavný styk – sexuológovia uvádzajú ako najzákladnejší predpoklad k terapii predčasnej ejakulácie zaistenie pravidelnosti v sexuálnom živote – pravidelnosťou sa rozumie mať sex niekoľkokrát týždenne.

Nie je dýchanie ako dýchanie

Dýchaním zhlboka a pravidelne môžete získať nad svojím telom väčšiu kontrolu, ako keby ste dych zadržiavali. Tréning zvládnete aj prostredníctvom masturbácie, ale len s cieľom snažiť sa oddialiť čo najviac ejakuláciu. Za týmto účelom by mala byť masturbácia prerušovaná.

Technika štart – stop

Táto technika pomáha získať kontrolu nad vyvrcholením a môže pomôcť oddialiť ho. Základom je rozpoznať správny moment. Keď po vniknutí cítite nutkanie na ejakuláciu, okamžite prestaňte so sexuálnou aktivitou. Hneď, ako vzrušenie opadne, začnite znovu. Opakujte tak dlho, ako je potrebné a uvidíte, že dokážete mať ejakuláciu pod kontrolou. Táto technika si vyžaduje trpezlivosť oboch partnerov, ale bude to stáť za to.

Špeciálne cviky

Na podporu oddialenia vyvrcholenia môžete cvičiť napríklad Kegelove cviky, ktoré pomáhajú s lepším ovládaním ejakulácie aj erekcie. Ďalšou možnosťou je metóda Masters-Johnsona, s ktorou vám môže pomôcť vaša partnerka.

Spreje a znecitlivujúce gély

Môžete napríklad vyskúšať gély, ktoré si jednoducho nanesiete na penis, krátko pred pohlavným stykom. Gél stačí naniesť na spodnú časť penisu, v oblasti uzdičky, na žaluď. Účinky gélu nastupujú okamžite po aplikácii, kedy pôsobením gélu dôjde k lokálnej anestézii, teda k čiastočnému znecitliveniu penisu, čo zabráni predčasnej ejakulácii.

Výživové doplnky na oddialenie ejakulácie

Dnes už na trhu našťastie existujú aj kvalitné doplnky výživy, ktoré umožnia aj predĺženie pohlavného styku. Jedným z nich sú tablety Stoporex® Klasik a Stoporex® Prolong, ktoré obsahujú výťažky bylín ako ženšen, kotvičník zemný či maca peruánska a sú obohatené o L-arginín a L-citrulín.

Maca podporuje hormonálnu rovnováhu, kotvičník zas pomáha zlepšovať sexuálnu kondíciu muža a ženšen zvyšuje krvný obeh a dopomáha k dobrému výkonu. Zložky obsiahnuté v tabletách majú priaznivý vplyv na dĺžku pohlavného styku, kvalitu sexuálneho života, pevnú erekciu a výkon muža v posteli.

Rovnako tak zinokhorčík, ktoré tieto tablety takisto obsahujú, majú priaznivý účinok na nervový systém. Navyše, užívanie týchto tabliet je pohodlné a bezproblémové, sú 100% prírodného zloženia, bez vedľajších účinkov a sú voľne dostupné, bez lekárskeho predpisu.

Tabletky si môžete pohodlne a diskrétne objednať cez internet za najlepšiu cenu a môžete ich užívať krátkodobo, ale aj dlhšie, po dobu niekoľkých mesiacov. Záleží len na vás, do akej miery chcete podporiť vaše sexuálne zdravie.